KIM JESTEŚMY

Jesteśmy pasjonatami polskiego filmu i dziejów Piotrkowa Trybunalskiego, nasze zainteresowania łączymy w jedną dziedzinę, której nadaliśmy miano Piotrków filmowy.

Zależy nam, by pokazać szerszemu gronu odbiorców, że hasło „Piotrków filmowy” to nie pusty slogan, że za tymi słowami stoi jedno z najbardziej filmowych miast w Polsce i w tej części Europy. Stąd też pomysł na tę stronę, dokumentującą filmowy dorobek prastarego trybunalskiego grodu.

Położony w samym sercu Polski, w województwie łódzkim, na styku wielu szlaków komunikacyjnych Piotrków Trybunalski wielokrotnie bywał miejscem pracy, zarówno polskich, jak i zagranicznych ekip filmowych. Łącznie w ciągu minionego stulecia w mieście zrealizowano zdjęcia do ponad 40 produkcji filmowych: 32 filmy pełnometrażowe, w tym 6 zagranicznych, 1 film krótkometrażowy oraz 10 seriali. Blisko trzydzieści ulic, placów, miejsc i obiektów Piotrkowa „zagrało” przed kamerami. Niektóre pojawiały się na ekranie przez kilkanaście sekund inne nawet przez kilkadziesiąt minut. Niezwykły urok piotrkowskich plenerów docenili najznakomitsi reżyserzy i zagrała pośród nich cała plejada znakomitych, polskich i zagranicznych gwiazd.

Wierzymy, że w kwestii współpracy z filmowcami Piotrków i jego mieszkańcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, że nie raz jeszcze miasto będzie gościć czy to na dużym czy też małym ekranie.