Piotrków filmowy na World Travel Show

Piotrków filmowyW niedzielę, 22 października, Piotrków filmowy gościł na World Travel Show, czyli na Międzynarodowych Targach Turystycznych, które odbywały się w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Piotrkowski szlak filmowy i filmowe dziedzictwo miasta było prezentowane w ramach Salonu Turystyki Krajowej i Zagranicznej, jako jedna z atrakcji turystycznych Piotrkowa Trybunalskiego. Do udziału w wydarzeniu Piotrków filmowy został zaproszony przez piotrkowskie Centrum Informacji Turystycznej oraz Referat Kultury, Sportu i Promocji Miasta. Tego dnia, z racji zbliżającej się premiery filmu „Listy do M.3”, kręconego na przełomie lutego i marca br. w Piotrkowie, specjalnym gościem stoiska miasta Piotrków Trybunalski był Mariusz Kuczewski, scenarzysta ww. tytułu. Dodatkowo dla odwiedzających stoisko zorganizowano konkurs, w którym główną nagrodą była książka „Piotrków Filmowy”. Wzięło w nim udział blisko 50 osób.

Na wywiad z Mariuszem Kuczewskim zapraszamy już niebawem na naszą stronę.

Piotrków filmowy

Na World Travel Show Piotrków Trybunalski obok Piotrkowa filmowego prezentowali także:  Jakub Wolski z Hell’s Kitchen, FajneMiejsce, Pracownia Ceramiczna Nuchna, Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego, Firma Polanik, Jałowiec, Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy oraz kluby sportowe – MKS Piotrcovia, PIOTRKOWIANIN Piotrków Trybunalski i AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

P1460719 P1460804 P1460813

World Travel Show to jedna z największych i najważniejszych imprez branży turystycznej w Polsce. W tegorocznej edycji obok przedstawicieli ambasad niemal z całego świata, firm turystycznych, biur podróży, operatorów turystycznych, instytucji odpowiedzialnych za promocję turystyczną krajów, regionów i miast udział wzięli także znani i lubiani podróżnicy. Byli wśród nich między innymi Martyna Wojciechowska, Aleksander Doba, Nela Mała Reporterka, Kinga Baranowska, Elżbieta Dzikowska czy Krzysztof Wielicki.