Piotrków w dokumencie CANAL+ DISCOVERY

Ponad cztery godziny spędziła w Piotrkowie, 16 listopada 2016 roku, ekipa CANAL+ DISCOVERY, która tego dnia realizowała zdjęcia do filmu dokumentalnego z serii „Polska filmowa”. Piotrków i jego filmowe dzieje stał się bohaterem odcinka, który wspomniana stacja wyemituje już w styczniu 2017 roku. Na planie w Piotrkowie, w roli gości pojawili się Bogdan Sölle, jeden z najznakomitszych polskich scenografów oraz Karolina Rosińska, odtwórczyni tytułowej Agaty w filmie „Uprowadzenie Agaty”, który w 1993 roku Marek Piwowski kręcił w Piotrkowie.

Piotrków to kolejne miasto na mapie naszego kraju, które stało się bohaterem jednego z odcinków dokumentalnej serii „Polska filmowa”, realizowanej przez stację telewizyjną CANAL+ DISCOVERY. W środę, 16 listopada 2016 roku, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, ekipa filmowa wspomnianej stacji przez ponad cztery godziny kręciła w Piotrkowie zdjęcia do programu. Z tej okazji na plan do Piotrkowa przyjechali Bogdan Sölle, jeden z najznakomitszych polskich scenografów oraz aktorka Karolina Rosińska. Bogdan Sölle w Piotrkowie bywał wielokrotnie, pracował tu między innymi na planach takich filmów i seriali, jak: „Ucieczka z miejsc ukochanych” (1987), „Komediantka” (1987), „Kanclerz” (1988), „Syzyfowe prace” (1997) czy włoskiego „Non Sono Io” (2001). Z kolei urodzona w Piotrkowie Karolina Rosińska, w rodzimej kinematografii zapisała się jako odtwórczyni tytułowej roli w głośnym obrazie Marka Piwowskiego „Uprowadzenie Agaty”, do którego część zdjęć w 1993 roku nakręcono właśnie na piotrkowskim Starym Mieście.

Po filmowych zakątkach Piotrkowa z gośćmi spacerował prowadzący program „Polska filmowa” Rafał Zawierucha. Premiera piotrkowskiego odcinka serii planowana jest przez stację CANAL + DISCOVERY w styczniu 2017 roku.

1 2 3 7 6 5 4

Tekst: Agnieszka Warchulińska

Foto: Agnieszka Warchulińska